VAT poveikis ir InovaVMT

Visa materija energetiškai vibruoja, ir žmogaus kūnas – ne išimtis. Vibracija ir garsas mums yra labai artimi, nes pirmą kartą su jais susiduriame jau motinos įsčiose, jausdami jos širdies plakimą ir balsą. Savo dažnius skleidžia atomai, ląstelės, visa augmenija ir gyvūnija, mūsų Žemė, planetos, žvaigždės, galaktikos. Tik labai mažą šių vibracijų dalį mes girdime kaip garsą, matome kaip šviesą ar jaučiame kūnu. Mistikai, senovės išminčiai visą Visatos įvairių dalių energijos pulsavimą vadino Garsu arba Muzika.

Vibroakustinė terapija (arba VAT) – šiuolaikinėmis technologijomis paremta modernizuota garsų terapija su giliu masažuojančiu ir atpalaiduojančiu poveikiu. Ji priskirtina ateities energinės medicinos krypčiai, nes garsiniai virpesiai veikia kūną:

 • fiziologiškai – terapijos metu pacientas guli, sėdi ar stovi ant paviršiaus, prie kurio sumontuoti garsiakalbiai, todėl jaučia muziką visu kūnu kaip vibraciją, o ne tik garsą ausimis. Vibracijos stimuliuoja nervinius ryšius palei stuburą, veikia į smegenų kamieną ir tada – per limbinę sistemą aktyvuojamas klajoklinis nervas (Nervus vagus), kuris jungiasi su kūno raumenimis ir vidaus organais. Smegenys “liepia” kūnui atsipalaiduoti ir duoda signalus atitinkamiems organams “užtvindyti” kūną nuotaiką keliančiomis cheminėmis medžiagomis. Žemas dažnis ypač efektyviai sukelia audinių atsipalaidavimą, kraujagyslių išsiplėtimą ir limfinių takų atsivėrimą. Mūsų kūną sudaro 50- 70% vandens. Garsas vandenyje keliauja 5 kartus greičiau, nei per orą, todėl garsinių dažnių poveikis tiesiogiai į kūną yra labai veiksminga priemonė viso kūno stimuliacijai ląstelių lygmenyje.
 • emociškai – terapijos metu pacientas tiesiog „priverstas“ pakeisti skubų, streso kupiną gyvenimo tempą į ramesnį, skirti šį laiką tik sau nusiraminimui, atsipalaidavimui, meditacijai, vizualizacijai, savęs harmonizavimui. Dirbama individualiai ir dėmesingai su kiekvienu apsilankiusiu, atsižvelgiant į jo poreikius, nusiskundimus, suteikiant kuo jaukesnes sąlygas.
 • subtiliame kvantiniame lygmenyje. Kvantinė fizika teigia, kad, pvz, atomo elektronas skrieja aplink branduolį būdamas kaip banga, t.y. vienu metu visur savo orbitoje, ir tik mums stebint, jis atsiranda konkrečioje vietoje, kaip elementari dalelė. Tai reiškia, kad elektronas yra banga ir dalelė vienu metu. Nesant stebėjimo, elektronas nėra nei dalelė, nei banga, o kažkas nerealaus. Jis materializuojasi tik pradėjus stebėti. Yra fizikų, manančių, kad tik žmogaus Sąmonė yra pajėgi „suardyti“ bangos funkciją, t.y. materializuoti. Išeina, kad tada žmogaus sąmonė yra nepaprastai ypatingas Gamtos darinys, gebantis „sutverti realybę“, lygiai kaip tai darė Dievas!. Mėnulis neegzistuoja, kai į jį nežiūri! Pinigų neturi, nes nenori! Nepagyji, nes netiki! Štai kodėl terapijos metu be kitų faktorių, padedančių atsipalaiduoti ir įeiti į tam tikrą sakralią būseną, svarbus tiek paciento, tiek ir terapeuto nusiteikimas norimam rezultatui.

Yra nemažai VAT technologinių sprendimų ir krypčių, tačiau galėtume skirti šias kategorijas:

 • Instrumentinė VAT – naudojami įrenginiai arba intrumentai, kurių virpesiai perduodami į kūną be jokios elektronikos ištemptų stygų, rezonansinių plokštelių, būgnų, skambančių indų, pučiamųjų instrumentų pagalba. Jai galime priskirti vibroakustinės arfos stalą (monochromą), slitdrum’ą, rezonuojantį stalą su Himalajų dubenimis, vibracines vantas pirčiai, būgnus, varpus ir kt. Energetinių centrų išvalymui ir subalansavimui plačiai naudojami Himalajų ir krištolo dubenys, kamertonai, varpeliai, juos pridedant ant atitinkamų kūno vietų, kad jų vibracijos suaktyvintų energetinius taškus. Tai vadinama įvairiai – Bio-sound therapy, Sound healing therapy ir kt.. Seniau lietuviai negaluojantį žmogų guldydavo po skambančiu bažnyčios varpu.
 • Elektroninė VAT – naudojami elektroniniai garso įrašai, maišymo ir stiprinimo aparatūra. Elektroninė VAT dar turi šiuos pogrupius:
  • Vieno dažnio VAT terapija, kai naudojami konkretus, prietaiso sugeneruotas akustinis virpesys, kurį sukelia „švaraus“ – sinuso formos elektrinis signalas, paduodamas į vibro- keitiklį (transducer) arba į žemo dažnio garsiakalbius (subwoofers). Ši kryptis daugiau naudojama moksliniams tyrimams, siekiant nustatyti labiausiai efektingus dažnius, dozavimą, kūno reakcijas. Tyrimams naudojami sudėtingi kompiuteriniai virpesių analizės metodai ir aparatūra, bet yra ir paprastų komercinių terapinių įrenginių su nustatytomis skirtingų dažnių programomis.
  • Vibroakustinė muzikinė (VMT) arba vibroakustinė garso (VGT) terapija, bendru atveju tai – taip pat vibroakustinė terapija (VAT), tik čia į kūną siunčiami ne kompiuterio ar generatoriaus sukeliami virpesiai, o specialūs gydomieji muzikiniai kūriniai su itin žemo dažnio dedamąja. Muzikos kūrinys gali būti maišomas su smegenų ritmą sinchronizuojančiais binauraliniais, kitais kūną stimuliuojančiais dažniais. Šiai terapijai būtina plataus garsinio spektro aparatūra, sub-žemo dažnio garsiakalbiai ir galinga stiprinimo įranga. Kartais ši terapija apjungia šviesos, magnetinio ir biolauko bei kitų neinvazinių terapijų elementus.

Elektroninės VAT kryptys naudoja specialiai parinktus muzikinius ir/arba garsinius dažnius, kurie jaučiami visu kūnu bei girdimi ausimis, ir tai veikia kaip giliai atpalaiduojanti terapinė medicininė priemonė.

Pasaulyje yra naudojami įvairūs VAT ir VMT įrangos variantai, nuo nedidelių lokalių vibroakustinių masažuoklių iki vibromasažo kėdžių, stalų, lovų ar net atskirų vibroakustinių kambarių.

VAT ir VMT įrangos variantai

Mūsų studijoje atliekame kompleksinę harmonizavimo terapiją, apjungiančią šias procedūras:

 • Elektroninę vibroakustinę terapiją,
 • Binauralinę terapiją,
 • BIO-SOUND HEALING procedūrą,
 • Vizualizaciją su Cigun elementais,
 • Įžeminimą,
 • Šviesos, aroma, ir kitus elementus.

Visa tai mes vadiname InovaVMT – inovatyvia vibroakustine muzikos ir garsų energijos terapija. Ji yra universali – tinka tiek sveikiems, tiek negaluojantiems pacientams. Ji mažina stresą, atpalaiduoja ir harmonizuoja visą organizmą fiziniame, emociniame ir kvantiniame lygmenyse, dėl specialiai parinktų lėto tempo „fliuktuojančios energijos“ muzikos virpesių.

Pagrindinis mūsų terapijos InovaVMT privalumas yra kompleksinis, plataus diapazono akustinių ir elektromagnetinių bangų poveikis, nes:

 • naudojami didelio diametro ir galios koncertiniai garsiakalbiai bei profesionalus studijinis garso traktas, gebantis perteikti itin žemus ir aukštus virpesius (0 – >100 000 Hz), tuo tarpu kitose sistemose apsiribojama vibrokeitikliais, mažais garsiakalbiais ir standartine Hi-fi diapazono (20-20 000Hz) stiprinimo aparatūra,
 • speciali muzika kelia virpesius su oro judėjimo ir elektromagnetinio lauko pulsacijų dedamosiomis, kurie nukreipiami per horizontalaus gulto sakralinį („Flower of life“ mandalos formos) paviršių į paciento kūną, kartu jaučiant ir viso gulto paviršiaus mechaninius virpesius, tuo tarpu kitose sistemose dažniausiai apsiribojama akustiniu-mechaniniu paviršiaus virpinimu pagal standartinę relaksacinę muziką,
 • procedūra palydima šviesos ir vizualiniais efektais bei papildomais garsiniais Himalajų dubenų, binauralinių dažnių, gamtos garsais, o tai galima pasiekti tik studijoje dirbant su pacientu individualiai,
 • procedūra parenkama pagal paciento nusiskundimų pobūdį: sveikiems žmonėms naudojama universali harmonizuojanti programa, streso poveikio sumažinimui – giliai raminanti „Antistress“, depresijai „Antidepresant“, svorio reguliavimui – „Loss weight“, miego gerinimui – „Deep sleep“ ir kitos, be to, esant konkretiems nusiskundimams, taikoma „Bio-Sound Healing“ terapija rankų ir Himalajų dubenų pagalba, veikiant energetinius centrus,
 • studijoje pacientai priimami individualiai, o tai palanku giliau atsipalaiduoti, susikaupti, greičiau “atsitiesti” nuo ilgalaikių nerimo sutrikimų, depresijos, streso, skausmo, nemigos ir kitų negalavimų.
 • Klientas terapijos metu būna relaksuojančioje meditacinėje būsenoje, kuri trunka iki 60 minučių. Jos metu rami, pulsuojanti žemų dažnių elektroninė muzika vibruoja visu kūnu bei girdima per daugiakanalę garso sistemą ir ausines, palydima vizualinėmis vaizdo projekcijomis ir besikeičiančiu spalvotu patalpos fonu. JAV muzikos terapeutų muzikos kūriniai papildomi dainuojančių Himalajų dubenų ir kitų instrumentų garsais, grojimu sintezatoriais, natūraliais aromatais, todėl kiekviena terapijos sesija yra vis kitokia ir unikali. Paciento pozityvus nusiteikimas, minčių vizualizacija ir garsų poveikis stimuliuoja organizmo natūralias gydomąsias galias.

VMT gulto schema

Fiziologinis terapijos poveikis:

 • 1. Limbinė sistema veikiama grįžti į ramią būseną, ir, laikui bėgant, organizmas tampa geriau pasirengęs savireguliacijai ir atsparesnis stresui.
 • 2. Aktyvinamas atsipalaidavimo atsakas, kuris teigiamai veikia fizinę ir emocinę sveikatą.
 • 3. Sumažėja širdies susitraukimų dažnis, normalizuojasi širdies ritmas, kuris yra atsparumo stresui rodiklis.
 • 4. Sumažėja kraujo spaudimas, sumažinantis insulto ir širdies priepuolio riziką.
 • 5. Raumenys atsipalaiduoja, sumažinant įtampos ir spazmų sukeltą skausmą.
 • 6. Skausmas sumažėja dėl „laimės“ hormonų ir natūralių opiatų kiekio padidėjimo.
 • 7. Pagerėja medžiagų, kurios maitina ląsteles ir organus, cirkuliacija.

Sveikiems žmonėms rekomenduojama profilaktiškai pasinaudoti VMT terapija bent kartą per mėnesį, o turintiems rimtesnių problemų – palankyti terapijos seansus 6 – 12 kartų, kaip rekomenduoja daugelis šios terapijos praktikuotojų.

Dažniausiai, net ir jokių dvasinių meditacinių praktikų iki tol nepatyrusiems pacientams, VMT metu pavyksta pajausti Teta dažnių meditacinę būseną. Tada įvyksta galingi vidiniai pokyčiai, kai išsprendžiamos giliai paslėptos kaltės, baimės, gėdos, psichologinių traumos sukeltos problemos, įveikiami giliai įsišakniję neigiamų minčių ir elgesio modeliai.

Pasak žymaus JAV garso terapeuto ir mokytojo Jonathan Goldman (https://www.healingsounds.com/), būtina atsiminti, kad gydymo proceso sėkmę nusako ši paprasta formulė:

Tinkamas Jūsų nusiteikimas kartu su mūsų patirtimi bei technologiniais sprendimais gali padaryti stebuklus.

Net ir neturintiems jokių sveikatos problemų žmonėms ši terapija padeda tiesiog jaustis gerai.

Tad, jei esate pasiruošę susigrąžinti vidinę rimtį ir harmoniją, išbandykite šią naują terapiją šiandien.