Indikacijos ir kontraindikacijos

Vibroakustinė terapija (VAT) yra saugus ir neinvazinis būdas įvairių negalavimų, skausmų ar vidinio nerimo sumažinimui bei gyvenimo kokybės pagerinimui. Nepaisant to, ar jus kamuoja didelis darbo krūvis ar jau esate pensijoje, turite rimtų sveikatos sutrikimų ar esate palyginti sveikas, vibroakustinė terapija yra galinga relaksacinė priemonė, kuri padės geriau atsipalaiduoti ir sudarys tinkamas sąlygas vidinėms kūno galioms veikti sveikatinimo kryptimi.

Kaip tai veikia?

Vibroakustinė terapija grindžiama principu, kad viskas aplink mus yra vibracija. Visa materija, įskaitant ir žmogaus kūną, visą laiką vibruoja įvairiais dažniais. Garso ir muzikos dažniai taip pat labai įvairūs. Kai garsiniai dažniai paverčiami virpesiais, kuriuos priima žmogaus kūnas, jie gali būti panaudoti sveikam kūno rezonansui palaikyti.

Vibroakustinėje terapijoje naudojami žemi pulsuojantys dažniai ir gydomoji relaksacinė muzika, sklindanti per specialius garsiakalbius. Kai žmogaus kūnas liečiasi su tų garsiakalbių konstrukciniais paviršiais, kurie virpa pagal sustiprintos muzikos garsus, kūnas jaučia muziką kaip vibraciją, o ausys girdi garsą. Vibracijos stimuliuoja nervinius ryšius išilgai stuburo kamieno, paveikiama limbinė sistema. Garsas stimuliuoja smegenų kamieno smegenis (medulą) ir suaktyvina klausos nervą, susijungiantį su visais kūno raumenimis. Šios reakcijos duoda signalą kūnui atsipalaiduoti, ir smegenys užliejamos nuotaiką keliančiomis cheminėmis medžiagomis. Be to, žemas dažnio pulsacijos sukelia audinių atsipalaidavimą, kraujagyslių išsiplėtimą ir limfos takų atidarymą, o tai savo ruožtu padidina kūno galimybes išsigydyti.

Indikacijos

Dešimčių tūkstančių metų istorijos praktika bei pastarieji 30-40-ties metų moksliniai vibroakustinės terapijos tyrimai patvirtino teigiamus šios terapijos rezultatus, sprendžiant daugelį sveikatos problemų, t.y. jos metu:

• malšinamas skausmas
• sumažinama raumenų įtampa ir spazmai
• palengvina kvėpavimo sunkumą
• sumažina padidėjusį kraujospūdį
• sumažina menopauzės simptomus
• sumažina Alzheimerio ligos simptomus
• sumažina bendrą nuovargį ir išsekimą
• nuramina psichosomatinius simptomus
• mažina galvos skausmus, galvos svaigimą
• mažina spengimą ausyse
• padeda įvairių psichologinių ligų gydymui (depresija, nerimo sutrikimai, miego sutrikimai, žalingas elgesys, autizmas)
• įvyksta bendras gilus atsipalaidavimas ir kt.

Vibroakustinė terapija InovaVMT turi momentinį poveikį, kai negalavimai sumažėja jau seanso metu, o taip ilgalaikį poveikį, kuris trunka kelias valandas ar kelias dienas po terapijos seanso. Tai yra būdas be jokių narkotikų, cheminių preparatų ir chirurginės intervencijos slopinti skausmą ir nerimą. Periodiškai lankydami InovaVMT seansus jūs savo organizmui skirsite daugiau dėmesio ir laiko, taip sudarydami jam palankias sąlygas iš „kovoti ar bėgti“ būsenos pereiti į ramybės būseną ir mobilizuotis savigydai, o tai sąlygos greitesnį pasveikimą ir geresnę gyvenimo kokybę.

Tai puikiai tinka žmonėms, norintiems sušvelninti šalutinį vėžio ar diabeto gydymo poveikį (neuropatiją, pykinimą, silpnumą) ir bet kuriems asmenims, kenčiantiems nuo streso, įtampos, depresijos, Parkinsono, fibromialgijos, artrito skausmų, skausmų įvairiose kūno vietose bei kamuojamiems nemigos.

Gyvas kūnas visai savo fiziologinei veiklai (kvėpavimui, kraujotakai, žaizdos gydymui ir kt.) nuolat naudoja energiją ląstelėse, kurios juda mikrojudesiais-vibracijomis. Esant netikėtai traumai ar imunologiniam procesui, mikrovibracijos padažnėja, eikvodamos dar daugiau energijos, vėliau nuvargsta, pradeda lėtėti, nes pritrūksta sukauptos vidinės energijos. Vibroakustinės terapijos tikslas – atkurti prarastą ląstelių energiją, stimuliuoti vidinius organizmo rezervus, taip pagerinant bendrą paciento sveikatą. Vibroakustinė garso terapija naudinga žmogaus sveikatai tiek fiziologiniu, tiek psichologiniu požiūriu. Dėl žemų virpesių padidėja ląstelių judėjimas, todėl padidėja energijos ir ląstelių regeneracija kūne, todėl sumažėja uždegimas ir skausmas. Dėl aktyvaus muzikos komponento pacientai gali lengviau ir giliau atsipalaiduoti, todėl sumažėja psichologiniai sutrikimai, tokie kaip depresija, aukštas kraujospūdis, nerimas ir pykinimas.

Kontraindikacijos

Ši terapija nerekomenduotina naudoti žmonėms, kuriems:

  • implantuoti elektriniai stimuliatoriai, nes vibracijas sukelia magnetinius laukus kuriantys garsiakalbiai,
  • neseniai atlikta operacija ir (arba) yra atvira žaizda, nes vibroakustika pagreitina kraujotaką, kuri padeda gyti, tačiau atvirai žaizdai reikia duoti laiko užkrešėti,
  • yra ūminė uždegiminė būklė, pavyzdžiui, sudirgintas stuburo nervas, jaučiamas aštrus skausmas, kuris trukdys atsipalaiduoti,
  • būdinga hipotenzija – pernelyg žemas spaudimas, nes vibroakustika dar labiau išplęčia kraujagysles (nors pastebėta, kad dažniausiai VAT normalizuoja kraujospūdį),
  • yra giliųjų venų trombozė, nes virpesiai gali išjudinti trombus,
  • nėščiosioms ir vaikams iki 12 metų, išskyrus atskirus atvejus,
  • diagnozuota gili psichikos liga.

Yra teiginių, kad reikia atsargiai naudoti binauralinius dažnius, nes jie gali sukelti epilepsiją. Pagrindinis epilepsiją sukeliantis dažnis yra devyni ciklai (9Hz) per sekundę. Tai iš tikrųjų nėra tiesa, nes dauguma žmonių, sergančių epilepsija, naudoja vaistus, kurie panaikina tokius simptomus. Ir be muzikos yra daug kitų, žymiai stipresnių aplinkos stimulų, kurie teoriškai gali sukelti epilepsijos priepuolius. Žmonės gali sėkmingai lankyti vibroakustinius seansus, tiesiog kartu vartoti ir tinkamus vaistus.

Įspėjimas

Ši terapija yra harmonizuojanti, atpalaiduojanti, raminanti relaksacinė procedūra. Jos metu negydoma ir nediagnozuojama. Tai atlieka modernioji medicina. Papildant medicininius metodus InovaVMT terapijos metu sudaromos sąlygos paskatinti veikti jūsų kūno vidines galias, siekiant greitesnio gydomojo rezultato su mažesniais pašaliniais poveikiais. Esant ūmiems negalavimams, aštriems skausmams pirmiausia būtina kreiptis į medikus ir tik simptomams apmažėjus, galima pradėti lankyti šiuos seansus.