Vibroakustinė terapija (VAT) ir vibroakustinė muzikos terapija (VMT)

Šių 2 naujų modernių terapijų pavadinimai kilę iš žodžių “vibro” (vibruojantis) ir ”acoustics” (girdėti). Akustinio garso poveikio principas taikomas tiek VAT, tiek ir VMT relaksacinių sveikatinimo procedūrų metu. VAT vibroakustinės terapijos metu naudojami prietaisų generuojami sinuso formos žemo dažnio virpesiai, parenkami pagal nusiskundimų pobūdį. Jie veikia visą kūną ar tik jo dalį, o muzikos gali būti klausoma per ausines. Ši terapija skirta konkretiems negalavimams palengvinti ir moksliniams tyrimams atlikti. Tuo tarpu VMT (vibroakustinės muzikos terapija) skirta plačiam ratui žmonių, siekiančių atsikratyti streso, pagerinti savijautą, atsipalaiduoti, tiesiog pailsėti. VMT metu labai malonūs specialių muzikinių įrašų virpesiai jaučiami visu kūnu, nes žmogus guli ar sėdi ant specialaus akustinio instrumento-stalo, lovos, fotelio ar matraco su viduje virpančiais galingais garsiakalbiais arba vibrokeitikliais. Patalpoje paprastai skamba ir kokybiška erdvinė muzika, kartu su fiziškai veikiančiomis kūno vibracijomis suteikianti papildomą emocinį-meditacinį-relaksacinį būvį.

Mūsų studijos unikalios InovaVMT privalumas yra naujausių akustikos, garsų sintezės ir šviesos technologijų naudojimas asmeninėms relaksacinėms sesijoms, kurių metu, siekiama maksimalaus raminančio poveikio, padedančio atsitiesti nuo ilgalaikių sutrikimų: nerimo, depresijos, streso, skausmo, nemigos ir kitų. Klientas terapijos metu įvedamas į relaksuojančią meditacinę, savigydai palankią būseną, kuri paprastai trunka 60 minučių. Jos metu rami, pulsuojanti žemų dažnių elektroninė muzika vibruoja visu kūnu bei girdima per daugiakanalę garso sistemą, palydima vizualinėmis vaizdo projekcijomis ir besikeičiančiu spalvotu patalpos fonu. Patyrusių JAV muzikos terapeutų specialiai garsų stalui (Sound Table) sukurti muzikos kūriniai papildomi dainuojančių Himalajų dubenų ir kitų archainių instrumentų garsais, grojimu sintezatoriais, todėl kiekviena terapijos sesija yra vis kitokia ir unikali. Visa tai skatina organizmo atsipalaidavimą ir natūralių vidinių galių stimuliavimą. Žinoma, tai – tik papildoma, mokslu pagrįsta priemonė greičiau ir lengviau pasiekti meditacinę būseną. Ją išsiugdyti paprastai naudojami įvairūs psichologiniai ir mistiniai metodai, ilgalaikiai pratimai mokytojų-meditatorių priežiūroje, ilgi kursai egzotinėse šalyse, kol išsiugdomas tam tikras įgūdis. Tam gali prireikti ne vienerių metų. Ši moderni technologija relaksaciją ir meditacinę būseną leidžia pajusti jau pirmojo seanso metu. Su kiekvienu seansu tai taps vis lengviau ir lengviau. Bet tam reikalingos ir Jūsų pastangos: skirti laiko sau, atitrūkti nuo kasdienybės, prisiversti atsipalaiduoti, nukreipti mintis nuo kasdieninių rūpesčių link savo fizinio ir vidinio kūno, atjungti protą nuo lakstančių minčių, pajausti vidinę tylą.

Žmogaus kūnas turi artimą kontaktą su paviršiais, prie kurių sumontuoti garsiakalbiai, todėl kūnas tiesiogiai jaučia muziką kaip vibraciją, o ne tik garsą ausimis. Vibracijos stimuliuoja nervinius ryšius palei stuburą, veikia į smegenų kamieną ir tada – per limbinę sistemą aktyvuojamas klausos nervas, kuris jungiasi su visais kūno raumenimis. Smegenys “liepia” kūnui atsipalaiduoti ir duoda signalus atitinkamiems organams “užtvindyti” kūną nuotaiką keliančiomis cheminėmis medžiagomis. Be to, žemas dažnis ypač efektyviai sukelia audinių atsipalaidavimą, kraujagyslių išsiplėtimą ir limfinių takų atsivėrimą, o tai savo ruožtu padidina organizmo gebėjimą išgydyti.

Visa materija vibruoja, ir žmogaus kūnas – ne išimtis. Vibracija ir garsas mums yra labai artimi, nes pirmą kartą su šiais reiškiniais susiduriame jau motinos įsčiose, jausdami jos širdies plakimą ir balsą.

Mūsų kūnus sudaro 50-70% vandens. Garsas vandenyje keliauja 5 kartus greičiau, nei per orą, todėl garsinių dažnių poveikis tiesiogiai į kūną yra labai veiksminga priemonė viso kūno stimuliacijai ląstelių lygmenyje. Tai iliustruoja Cymatics fenomenas: ps://www.delamora.life/cymatics

Sveikiems žmonėms rekomenduojama profilaktiškai pasinaudoti InovaVMT terapija bent kartą per mėnesį, o turintiems rimtesnių problemų – palankyti terapijos seansus 6 – 12 kartų, kaip rekomenduoja daugelis praktikuotojų.

Dažniausiai, net ir jokių dvasinių meditacinių praktikų iki tol nepatyrusiems pacientams, InovaVMT metu pavyksta pajausti Teta dažnių meditacinę būseną. Tada įvyksta galingi vidiniai pokyčiai, kai išsprendžiamos giliai paslėptos kaltės, baimės, gėdos, psichologinių traumos sukeltos problemos, įveikiami giliai įsišakniję neigiamų minčių ir elgesio modeliai.

VAT terapijos poveikis:

1. Limbinė sistema (smegenų dalis, esanti tarp smegenų kamieno ir didžiųjų pusrutulių) veikiama grįžti į ramią būseną, ir, laikui bėgant, organizmas tampa geriau pasirengęs savireguliacijai ir atsparesnis stresui.

2. Aktyvinamas atsipalaidavimo atsakas, kuris teigiamai veikia fizinę ir emocinę sveikatą.

3. Sumažėja širdies susitraukimų dažnis, normalizuojasi širdies ritmas, kuris yra atsparumo stresui rodiklis.

4. Sumažėja kraujo spaudimas, sumažinantis insulto ir širdies priepuolio riziką.

5. Raumenys atsipalaiduoja, sumažinant įtampos ir spazmų sukeltą skausmą.

6. Skausmas sumažėja dėl „laimingų“ hormonų ir natūralių opiatų kiekio padidėjimo.

7. Padidėja kūno medžiagų, kurios maitina ląsteles ir organus, cirkuliacija.

Pasak žymaus JAV garso terapeuto ir mokytojo Jonathan Goldman (https://www.healingsounds.com/), būtina atsiminti, kad gydymo proceso sėkmę nusako ši paprasta formulė:

Tinkamas Jūsų nusiteikimas kartu su mūsų patirtimi bei technologiniais sprendimais gali padaryti stebuklus.

Net ir neturintiems jokių sveikatos problemų žmonėms ši terapija padeda tiesiog jaustis gerai.

Tad, jei esate pasiruošę susigrąžinti vidinę rimtį ir harmoniją, išbandykite InovaVMT relaksacinę terapiją tiesiog šiandien.