Mes

Jolanta – profesionali interjero ir tekstilės dizainierė, didelio formato spaudos ekspertė, Trečiojo amžiaus universiteto Dizaino fakulteto dekanė ir lektorė. Domisi psichologija, Teta terapija, malda. Baigusi J.Gruodžio muzikos mokyklos smuiko klasę. Sertifikuota slaugos specialistė. Studijoje ji administruoja pacientų registraciją ir naujienų sklaidą.

Rimvydas – garso terapeutas, elektronikos inžinierius, verslo administravimo magistras. Dirbo energetikos įmonėse energijos keitimo, apšvietimo, garso ir reklamos srityse. KTU ALUMNI KLUBO tarybos narys, Rotušės aikštės draugijos steigėjas, Džiudžtsu meistras, Himalajų dubenų praktikas, Trečiojo amžiaus universiteto prorektorius. Domisi apiterapija, kinologija, meditacijomis, Rytų misticizmu, kvantine fizika. Konstruoja ir tobulina vibroakustinės muzikos terapijos įrangą, komponuoja muzikinius terapinius kūrinius, praveda seansus. Yra sertifikuotas  “Bio Sound Healing Therapy” terapeutas, asociacijų CMA (Complementary Medical Association), Sound Healing Center, Sound Healers Association ir Sound Research Foundation (JAV) narys.

Rimvydas: „Nuo vaikystės mane lydėjo muzika, muzikavimas, elektroninė kūryba. Jaunystėje konstravau elektrines gitaras, garso sistemas ir efektus. Studijų laikais su džiaz-roko grupe grojome šokių vakaruose, dalyvaudavome konkursuose. Kadangi tais laikais elektroniniai instrumentai buvo sunkiai gaunami, ir tik kelios grupės Kaune turėjo padoresnę aparatūrą, turėjai privalumų, jei mokėjai susikonstruoti savo garso aparatūrą. Tam labai padėjo studijos KTU, vėliau – darbas Radijo gamyklos mokslinio tyrimo institute. Man pasisekė, nes, atlikus privalomas užduotis, likdavo laisvo laiko techninei kūrybai, kurią skatino tuomentinė vadovybė. Man į rankas pateko amerikietiškas žurnalas, kuriame buvo išdėstyti analoginio garso sintezatoriaus principai, todėl su didžiule aistra puoliau eksperimentuoti. Tais 1980-1990m ir pasaulyje tik nedaugelis avangardinių muzikantų naudojo šį inovatyvų ir revoliucingą „kosminių“ garsų intrumentą, o Lietuvoje muzikantai apie tai galėjo tik pasvajoti. Po kelių mėnesių darbo pasigirdo pirmieji šio instrumento garsai. Dar praėjo bent keleri metai, kol sukomplektavau ir suderinau visą įrangą, kuria buvo įmanoma pagroti. Tada kilo mintis sukonstruoti kompaktiškesnių aparatų. Su draugo – konstruktoriaus Algimanto Jovaišos pagalba gimė visa eilė komercinių garso sintezės aparatų (Rhytm Stick, mušamųjų, klavišinių, garso procesorių), su kuriais dalyvavavome tarptautinėse parodose Lietuvoje, Maskvoje, Šveicarijoje. Kelis aparatus įkalbėjo parduoti A.Pugačiovos vadybininkas, „Mašina vremeni“ ir kitos tuometės žvaigždės. Parodų metu pažintis su užsienio firmų atstovais ir kolegomis-radijo megėjais pagimdė idėją kurti elektroninių instrumentų firmą. Tačiau privatus verslas tais laikais buvo užuomazgoje, darbovietės vadovai to nepalaikė, o ir institutas, prasidėjus nepriklausomybei, buvo likviduotas, todėl ši idėja prigęso. Laisvėjant sienoms atsirasdavo vis daugiau užsieninių instrumentų ir net sovietinių fabrikinių aparatų, su kuriais konkuruoti vienam tuo metu atrodė neįmanoma. Be to, prasidėjo instrumentų skaitmenizacija. Todėl analoginės garso sintezės darbus atidėjau. Retkarčiais vis įsijungdavau aparatūrą savo malonumui pasiilgus kosminių garsų savo namų laboratorijoje.

1985m. VLŪPP parodos „Bronzos“ medalis, Maskva

Vėliau sekė karjera personalinių kompiuterių diegimo, serviso, mokymų, kompiuterinės grafikos ir plačiaformatės spaudos srityje. Pastaruosius 10 metų darbavausi energijos taupymo ir gatvių apšvietimo technologijų srityje. Tai buvo įdomu, nes tai – taip pat elektromagnetinės, tik kito spektro bangos, veikiančios mus ir visą gamtą. Prasidėjus LED šviesos šaltinių, su kuriais jau buvau susipažinęs gerokai seniau mokslinio tyrimo institute, plitimui pavyko įrodyti, kad miesto gatves jau galima pradėti šviesti šia energetiškai efektyvia technologija. Todėl vieniems pirmųjų ir bene masiškiausiai Lietuvoje pavyko pradėti didelį projektą Kaune.

Apie 2015m. tvarkydamas rūsį, užsidegiau mintimi vėl pajungti savo eksperimentinį instrumentą, nes pasaulyje netikėtai kilo analoginių sintezatorių atgimimo bumas. Šiuo metu praktiškai visos vedančios instrumentų firmos JAV. Prancūzijoje, Japonijoje, Vokietijoje gamina analoginius modulinius sintezatorius, kurie turi begales fanų, juos naudoja visos garso įrašų ir kino studijos. Deja, mano senuko instrumento elementai oksidavosi, todėl įjungus pamirksėjo keli šviesos diodai, bet garso nepavyko išgauti. Nenuleidau rankų. Atgaminau schemas iš archyvų, atsisiunčiau naujus elementus, sukonstravau naujų modulių, ir sintezatorius vėl užgrojo. Gal kiek gaila, kad kelis dešimtmečius per vėlai…. Matyt, reikėjo subręsti svarbiems kitiems dalykams. Namuose apstu mikšerinių pultų, firminių sintezatorių, matavimo instrumentų, sukauptų per gyvenimą ar padovanotų, todėl kilo klausimas, ką naudingo galima padaryti su tuo turtu? Jau kurį laiką lankydavausi Gongų maudynėse, lankiau Džiu-Džitsu, Karate, eksperimentavau su Cymatics fenomenu, domėjausi Rytų filosofijomis, įsitraukiau į politinę ir visuomeninę veiklą, bet vis kažko trūko.

Likimas davė postūmį – gavau rimtą stuburo traumą, kurią apsigydyti prireikė kelerių metų, lankantis pas gydytojus, kineziterapijos specialistus. Pamačiau, kiek daug žmonių kenčia skausmus, dėl to yra liūdni ir nelaimingi, kiek medicina gali ir ko negali, kiek daug žmonių ieško gyvenimo prasmės, linksta į misticizmą, kabinasi už alternatyvių gydymo būdų, sveikatinimo metodikų. Supratau, kad elektroniniai garsai turėtų padėti žmonėms sveikti arba palaikyti organizmo harmoniją, nes muzika – Dievo duotas stebuklas, bendrinė, jaudinanti sielą kalba. Užtikau, kad jau bent 20 metų Norvegijoje, Suomijoje, JAV vyksta vibroakustikos tyrimai ir terapijos seansai, naudojant tiek tradicinius instrumentus, tiek modernius instrumentus su galinga garso aparatūra, kuri sukelia energijų vibracijas tiesiogiai veikiant kūną. Supratau, kad man tai labai artima, daug kas žinoma, o ir trūkstamos aparatūros reikia ne tiek ir daug. Sukonstravus vibracijų stalą su sub-žemų dažnių garsiakalbiais pradėjau eksperimentuoti su JAV specialistų įrašais, pridėdamas savo sintezatoriaus garsų, parinkdamas garso lygius, spektrus, papildydamas šviesos ir grafiniais efektais. Kai mano nugaros skausmas po kelių seansų pranyko, pagerėjo mano sergančio augintinio – šuns sveikata, pasikviečiau eksperimentams giminaičius ir draugus. Rezultatai nustebino ir patvirtino kitų mokslininkų ir gydymo įstaigų atliktus tyrimus, todėl nusprendžiau toliau gilintis į žmonių sveikatinmo būdus, naudojant šiuolaikines technologijas, kurias geriausiai išmanau. Taip gimė namų studija, analogiška JAV, Danijoje, Norvegijoje, Estijoje neseniai atsiradusiems vibroakustinės terapijos kabinetams. Pirmieji pacientai patvirtino šios terapijos veiksmingumą: daugeliui sumažėjo skausmas, pavyko giliai atsipalaiduoti, sumažinant ilgalaikio streso poveikį, kurį patiriame visi, pagerinti miegą, sumažinti depresijos požymius, pagerinti nuotaiką, momentaliai išnaikinti kai kurių negalavimų požymius. Deja, kol kas į šią terapiją žiūrima, kaip į alternatyvią medicinos kryptį, nes „trūksta išsamių mokslinių tyrimų ir faktais pagrįstų įrodymų“. Laikas parodys, kokią vietą ši terapija užims ligoninėse, sanatorijose, namuose, tačiau jau dabar sparčiai daugėja šios krypties šalininkų, atsiranda vis naujų technologinių sprendimų ir sėkmingų panaudojimo pavyzdžių. Todėl kviečiu inovatyvius medikus, ypač psichologus, reabilitologus, kineziterapeutus prisijungti bendram darbui ar tyrimams, o pacientus – tiesiog išbandyti šią naujieną savo geresnės sveikatos labui.“