Emocijos ir garsas

Rimvydo mintys apie mūsų emocijas, išklausius video kursą “Sound Healing Immersion. David Gibson, Module 4.

Emocijos – Nr. 1 negalavimų priežasčių! Tačiau, jei jų neturite, jūs esate miręs… Klausimas, kiek jų poveikis trunka: valandą, savaitę, mėnesį, metus ar visą laiką. Kliniškai patvirtinta, kad, jei poveikis trunka 30 sekundžių – normalu, jei ilgiau – gali sukelti mutacijas ir neigiamas pasekmes.

Emocijas galime išreikšti garsais: klyksmu, dejonėmis, šauksmu ir pan. Muzika, sutampanti su Jūsų „namų nata“ ramina, kitos natos gali sukelti nerimą, tačiau kartais tai taip pat gerai dvasinio tobulėjimo prasme. Emocijos gali būti aprašomos kaip garso tembras ir tonas. Kitų žmonių pykčio, panikos, neapykantos garsai sukelia mums negatyvias emocijas.

Abraham‘as skiria net 22 įvairias emocijas, tame tarpe net 15-17 jų – neigiamos:

Emocinio orientavimo skalė

  • 1. Džiaugsmas / įvertinimas / Laisvė / Meilė
  • 2. Aistra
  • 3. Entuziazmas / pakantumas / laimė
  • 4. Teigiami lūkesčiai / tikėjimas
  • 5. Optimizmas
  • 6. Viltis
  • 7. Pasitenkinimas
  • 8. Nuobodulys
  • 9. Pesimizmas
  • 10. Sudirginimas / nekantrumas
  • 11. Pervargimas
  • 12. Nusivylimas
  • 13. Abejonė
  • 14. Nerimas
  • 15. Kaltės jausmas
  • 16. Atsiribojimas
  • 17. Pyktis
  • 18. Kerštas
  • 19. Neapykanta / įniršis
  • 20. Pavydas
  • 21. Nesaugumas / kaltė / netinkamumas
  • 22. Baimė / sielvartas / depresija / neviltis / bejėgiškumas

Kiekviena iš šių emocijų susijusi su atitinkama garsine išraiška.

Yra išskiriamas toks „geras sielvartas“ (good grief). Tai normalu. Jo neišvengsime, jis būtinas normaliame žmogaus gyvenime, tačiau psichologo ar terapeuto tikslas – suteikti sielvartaujančiam žmogui visišką ramybę.

Kai kurie išgyvena artimo netektį, darbo netekimą (darbo netekimas prilyginamas artimo žmogaus netekčiai) ar kitą stiprią emociją trumpam ir gana greitai įsijungia į kasdienius darbus, tačiau daugelis sielvartauja nuolatos, taip kankindami save ir kitus. Tokią būseną būtina nutraukti, pasakant sau „viskas, baigta, dabar bus gerai“(It‘s OK) ir gyventi toliau. Tam labai padeda saviįtaiga pvz., jei susilaužėte ranką avarijoje, reikia sau teigti: „gerai, kad tik tiek, ačiū Dievui!”, nepamirštant padėkoti Likimui už patirtą, kad ir skausmingą, pamoką.

Kartais patiriame ir Konfliktuojančias emocijas, pvz, myliu, bet pykstu. Tokiu atveju tenka pakeisti minčių srautą.

Garsų terapijos technikos

Garsų terapijoje skiriamos 9 technikos, galinčios sumažinti neigiamų emocijų įtaką:

  1. Sukurkite ir savo balsu išreiškite tą emociją geriausiai atitinkantį garsą su ketinimu ją pakeisti. Pykčio garsą keiskite meilės garsu, neapykantą – atjauta ar dėkingumu ir t.t. Galite pradžioje daug kartų šaukti, dejuoti kol garsas susilpnės, tada jį pakeiskite švelniu meilės garsu. Pastebėsite, kad pakaks tik kelių tokių bandymų, ir jūsų emocija nuslops. Tik turėkite omenyje, kad neigiamų emocijų garsinė išraiška veikia aplinką, ją užteršia, todėl raskite atokią vietą, Biblijoje vadinama “slaptąja”, o ne terapijos patalpą ar šventyklą, kurios aplinka yra išmelsta ir sakralinė.
  2. Emocinį aštrų garsą pakeiskite harmoningu garsu. Tam tinka Himalajų dubenys, kiti instrumentai.
  3. Sukurkite garsą, atitinkantį Jūsų organo, susijusio su ta emocija, poreikį. Tai gana sunku, jei nesidomite Rytų medicina, kuri tai žino labai gerai, bet po kelių valandų ar dienų meditacijos, tai nustatysite.
  4. Pasikvieskite į pagalbą savo angelą sargą, egregorą, archangelą, Jėzų ar Budą, gamtos kūriniją (medį, žvėrį) tam, kad pakiltumėte į aukštesnį sąmonės lygmenį, transformuotumėte neigiamas emocijas.
  5. Atsiverkite Šaltiniui, leiskite jam veikti per Jus.
  6. Tiesiog įsijauskite į savo kūną, skirkite jam dėmesio.
  7. Siųskite meilės emociją į negaluojančią, įtampą jaučiančią kūno vietą, organą.
  8. Sužadinkite aukštesnes emocijas: dėkingumą, atjautą, meilę, džiaugsmą.
  9. Rezonuokite savo Sielos dažnį.

Raskite sau priimtiniausią būdą ir jį naudokite. Rekomenduojame apsilankyti pas garsų meistrą, jautrų, apdovanotą žmogų, paklausyti įkvepiančio muzikos kūrinio ar apsilankyti specialių garsų terapijos seanse.

Aukštesnio lygmens emocinės būsenos

1-as lygmuo    Pajauskite savo emocijas. Dauguma žmonių nejautrūs ne tik kitų, bet ir savo emocinei būsenai. Tai negerai. Bukite jautresni.

2-as lygmuo    Stebėkite savo emocijas, kada Jums ramu ir gera, o kada sunku ir dejuojate iš vidaus.

3-čias lygmuo  Paleiskite savo emocijas.

4-tas lygmuo   Perteikite savo emocijas, protą sujungiant su Dvasia. Pvz, stovint transporto kamštyje vietoj nekantravimo ir piktinimosi paklausykite muzikos ar pamedituokite. Protas sukėlė neigiamą emociją, todėl priverskite jį nusiraminti.

5-as lygmuo    “Išlašinkite”, išskaidykite emocinį kūną ir pradėkite gyventi Dvasioje, už viską dėkodami ir laimindami.

Taip išlavinsite savo pojūčius, pradėsite nesikoncentruoti tik į savo problemą, o pajausite visą kūną kompleksiškai, jo vietą Visatoje. Jei bandėte GoogleEarth programą, žinote, kad galima išdidinti vieną objektą ir pamatyti jo detales, bet taip pat galima matyti tą objektą visos Žemės perspektyvoje. Tada problema taps daug mažiau reikšminga.

Deja, šių technikų nei vaikų darželiuose, nei mokyklose, nei institutuose niekas nemoko, todėl tenka patiems susiorientuoti ir susitvarkyti su emocinėmis problemomis savo būdais. Susidūrus su neigiamomis emocijomis, stipriais išgyvenimais, prisiminkite savo būseną tada, kai Jūs buvote džiaugsmingi ir laimingi. Prisiminkite tai visada, kai jums tampa sunku.

Vibroakustinė muzikos garsų terapija – viena iš efektyviausiai veikiančių nusiraminimo priemonių.