Sound research
- Atsitiktinis kontroliuojamas tyrimas naujo streso valdymo įvertinimui. Įrankis: poilsio kėdės patirtis (A Randomized Controlled Trial in the Evaluation of a Novel Stress Management. Tool: A Lounge Chair Experience
Nuoroda: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31827983/
Tikslas: Šio tyrimo tikslas buvo palyginti streso mažinimo poveikį 25 minutes gulint specialioje SolTecTM Lounge kėdėje. Tyrimas vykdomas 2 intervencinėms grupėms. 1 grupė patyrė poveikį tik skambant daugiasluoksnei muzikai patalpoje per garsiakalbius, o 2 grupė patyrė poveikį sėdint kėdėje, veikiant daugiasluoksnei muzikai ir sinchroninei vibracijai bei magnetinei stimuliacijai, sklindančiai iš kėdės vidaus.
Tiriamieji: Iš viso buvo tiriama 110 dalyvių, kurių streso lygis buvo 4 ar didesnis pagal 0–10 balų skalę. Dalyviai buvo atsitiktinai suskirstyti 2 grupes su skirtingu poveikiu. Nebuvo reikšmingų skirtumų tarp vidutinių grupės streso lygių prieš poveikius.
Poveikis: abi grupės gavo po 25 minučių sesiją silpnai apšviestoje, ramioje poilsio erdvės vietoje, kurioje skambėjo daugiasluoksnė muzika. Antroji grupė papildomai gavo vibraciją ir magnetinę stimuliaciją, kuri buvo sinchronizuota su muzika.
Tyrimas: įvertinamas dabartinis streso lygis, nerimo, įtampos, energijos, susikaupimo, laimės, atsipalaidavimo, nervingumo, kūrybiškumo ir pailsėjimo būsena buvo užfiksuoti prieš ir po užsiėmimo.
Rezultatai: Abi dalyvių grupės, klausę tik daugialypės muzikos salone pranešė apie lygiavertį sumažėjusį streso jausmą. Dalyviai, gavę papildomai sinchroninės daugiasluoksnės muzikos, vibracijos ir magnetinės stimuliacijos poveikį pranešė apie žymiai sumažėjusios įtampos jausmą, jautėsi labiau atsipalaidavę ir kūrybingesni, palyginti su grupe, kuri klausė tik muzikos.
Išvada: 25 minučių praleidimas ant specialios vibroakustinės kėdės SolTecTM Lounge, veikiant daugiasluoksnei muzikai su sinchronine vibracija ir magnetine stimuliacija yra labai veiksmingas būdas sumažinti savo streso pojūčius ir gali būti veiksminga streso mažinimo strategija.
- VibroAcoustic Therapy. Olav Skille, 1989
Nuoroda: https://academic.oup.com/musictherapy/article/8/1/61/2756994
Autorius kelia klausimą „Ar vibroakustinė (VA) terapija yra muzikos terapijos forma?“ Tarptautinė medicinos muzikos draugija (ISMIM) turi bene labiausiai koncentruotas ir reikšmingiausias žinias, kaip muzika gali paveikti žmogaus organizmą, tiek eksperimentinėse, tiek praktinėse situacijose. Bet susiduriama su prieštaravimais dėl VA terapijos pobūdžio, kas gali būti vadinama „tradicine“ muzikos terapija, ir tada kyla klausimas: „Ar VA terapija turėtų būti laikoma technika, naudojama medicinoje ar muzikos terapijoje ?“ Tai labai svarbus klausimas, nes VA terapija, išskyrus Suomiją, iki šiol buvo atmesta daugelio muzikos terapijos asociacijų. Šiek tiek paaiškinimo gali pateikti čia pateikta ataskaita. Mūsų VA terapijos tikslas yra pacientų, daugiausia turinčių fizinių nusiskundimų, gydymas. Kadangi terapijos taikymo priemonės skiriasi nuo „tradicinės“ muzikos terapijos tuo, kad terapinei terpei perduoti reikalinga speciali įranga, kai kuriems muzikos terapeutams gali kilti klausimų, ar VA terapija iš tikrųjų yra muzikos forma, ar terapija.. Toliau nurodoma, kokiais atvejais galime tikėtis terapinio poveikio naudojant VA terapiją:
- Retto sindromas: „pešimo“ judesiai sumažėjo. Pacientas gali užmigti. Pastebimas raumenis atpalaiduojantis poveikis.
- Autizmas: kontakto vengiančius vaikus taip sudomino vibracijos, kad jie galėjo leisti darbuotojams suteikti jiems daugiau kitų fizinės / odos stimuliacijų, nei buvo įmanoma iki šiol. Taip pat yra tam tikrų įrodymų, kad kontaktas, įvykęs VA metu, gali būti perkeltas į situacijas, kuriose muzika gali būti palaipsniui nutraukta.
- Spazminės būsenos: Pastebimas spazmų sumažėjimas naudojant žemesnius dažnius.
- Astma/cistinė fibrozė: Plaučių išskyrų problemas gali palengvinti specialių vibracinių dažnių naudojimas. Poveikis gali trukti nuo vienos iki dviejų dienų.
- Pilvo skausmai: buvo atlikta keletas stebėjimų, kai tokie skausmai buvo sumažinti naudojant dažnius žemesnio dažnio diapazone.
- Cerebrinis paralyžius: VA terapija įrodė didelį teigiamą poveikį. Šis metodas pats savaime arba kartu su kineziterapija davė labai gerų rezultatų sumažinant spazmus.
- Virškinimas: kai kuriais atvejais buvo pastebėtas spontaninis vidurių užkietėjimo palengvėjimas institucionalizuotiems pacientams, kurių natūralus judrumas buvo sutrikęs. Gali būti, kad VibroAcoustic terapijos suteikiamos mechaninės vibracijos suteikia naujų jėgų vykti natūraliems procesams virškinimo sistemoje.
- Kaklo / pečių juostos skausmai: kai juos sukelia profesinė mialgija (raumenų skausmas) arba stresas dėl įvairių fizinių ar emocinių priežasčių, gali būti suteiktas didelis palengvinimas, naudojant dažnius viduriniame diapazone. Pakartotinis gydymas – nuo 10 iki 30 minučių – suteikia palengvėjimą, kuris gali trukti ilgą laiką.
- Menstruaciniai skausmai / priešmenstruacinė įtampa: šiuos skausmus ir įtampos būsenas galima sumažinti naudojant dažnius apatinėje vidurinėje srityje ir naudojant ramią, harmoningą muziką. Gydymas kiekvieną dieną „ūminėje“ fazėje ir kartą per savaitę vidurinėje fazėje, kartojamas per tris ar keturis ciklus, gali turėti ilgalaikį poveikį.
- Lumbago: apatinės nugaros dalies skausmas sumažinamas naudojant dažnius apatinėje vidurinėje srityje. Ūminis nugaros skausmas dėl raumenų patempimo ar raumenų mėšlungio pašalinamas kasdien 2–5 dienas gydant. Skausmas, atsirandantis dėl įvairių priežasčių raumenų įtampos, gali būti sumažintas gydant du ar tris kartus per savaitę, trunkantį iki keturių savaičių.
- Streso sukelta depresija: palengvėjimas gali būti pastebėtas jau po pirmo gydymo seanso. Teigiamas poveikis priklauso nuo teisingo dažnio ir muzikos pasirinkimo. Muzikos pasirinkimas turi būti atliekamas bendradarbiaujant su pacientu, o terapeutas turi turėti įvairų atpalaiduojančios muzikos pasirinkimą. Dažnai „New Age“ muzika gali turėti gerą poveikį. Pasibaigus gydymo laikotarpiui, naudojami įvairūs dažniai ir aktyvinanti muzika.
- Sporto traumos: Keli gydymo atvejai buvo su teigiamais rezultatais. Tiek ūminės raumenų traumos, tiek pooperacinis sveikimas parodė teigiamas reakcijas į harmoninių dažnių sekas, kurios yra paremtos pagrindiniu tonu žemo dažnio srityje. Paprastai dideliems raumenims naudojamas žemas dažnis, o mažesnėms raumenų grupėms dažnius keliame aukštyn. Taigi, šlaunims reikia žemesnių dažnių nei pečiams. Seanso metu rekomenduojama naudoti kelis dažnius, kad būtų išvengta per didelio streso, patiriamo vieno tipo raumenų audiniuose. Raumenys ir sausgyslės lengviau ištempiami po didelių raumenų pastangų. Esant per didelio skausmo sindromo skausmui, VibroAcoustic terapija padės sutrumpinti grįžimo į normalią būseną laikotarpį ir sumažinti skausmą.
- Raumenų mėšlungis: raumenų mėšlungis pašalinamas naudojant dažnius pirmoje oktavos pusėje.
- Bendras diskomfortas dėl streso: jei pacientas yra saugioje aplinkoje, kiek įmanoma be išorinio poveikio, trisdešimties minučių trukmės VibroAcoustic programa su lėtomis akustinėmis bangomis ir „plaukiančia“(flow) muzika „ištirpdys“ streso simptomus ir suteiks pacientui naujo gyvybingumo.
- Nemiga: kartais pacientai, kenčiantys nuo nemigos, gydymo metu užmiega. Jie teigia, kad po gydymo jiems lengviau užmigti naktį, o miego trukmė yra ilgesnė nei įprastai. Tai paskatino specifinį VA naudojimą kaip nemigos gydymą.
- Bechterevo liga (ankilozuojantis spondilitas): keli institutai pranešė apie veiksmingą skausmo ir diskomforto sumažinimą dėl šios reumatinės ligos. Tačiau aktyvioje šios ligos fazėje gali padidėti diskomfortas. Todėl esant aktyviam uždegimui, vibroakustinę terapiją reikia naudoti atsargiai.
- Poliartritas: VibroAcoustical įrangą naudojantys fizioterapeutai pranešė apie tam tikrą simptomų palengvėjimą pacientams, sergantiems poliartritu, ypač mažesniuose rankų ir pėdų sąnariuose.
- Periferinės kraujotakos nepakankamumas: pacientai, kenčiantys nuo didelio galūnių kraujotakos nepakankamumo, gali veiksmingai palengvinti šią būklę. Šiuos pastebėjimus atliko
poliklinikiniaiambulatoriniai pacientai, taip pat senyvo amžiaus pacientai, stacionarūs, sergantys venų varikoze ir edema. - Plaučių emfizema: yra labai džiuginančių pranešimų apie simptomų palengvėjimą pacientams, kenčiantiems nuo plaučių emfizemos.
- Fibrozitas/fibromialgija. Atrodo, kad pacientai, kenčiantys nuo šios paslaptingo skausmo būklės, šiek tiek palengvėja, kai yra veikiami įvairių dažnių antroje VibroAcoustical srities oktavoje. Gydymo seansas turėtų trukti iki 60 minučių.
- Parkinsonizmas. Pacientų, sergančių parkinsonizmu, raumenų tonusas sumažėja, kaip teigia pacientai, dideliu laipsniu. Poveikis trunka apie savaitę.
- Psoriazė: sumažėja raumenų tonusas. Poveikio trukmė: ne ilgiau kaip viena savaitė.
- Išsėtinė sklerozė: sumažėja raumenų sustingimas. Poveikio trukmė: apie dvi valandas.
- Varikozinės opos, venų varikozė: naudojant dažnius 40 Hz srityje, galime pastebėti teigiamą poveikį šioms ligoms po penkių ar dešimties procedūrų reguliariais intervalais. Svarbu: VA įrangos niekada negalima naudoti išorinio ar vidinio kraujavimo metu.
Bandomųjų tyrimų stebėjimų/praktiniai rezultatų apžvalga.
Nuo 1988 m. vasario mėn. Norvegijoje veikė du TRILAX centrai: vienas Steinkjere, o kitas Hitroje. Bendras gydytų pacientų skaičius iki 1989 m. gegužės mėn. pabaigos buvo apie 900, kiekvienas iš jų centruose lankėsi vidutiniškai keturis kartus. Planuojama, kad iki 1989 m. pabaigos bus įsteigta daugiau centrų, o TRILAX operatoriai mokomi dirbti pasirinktose vietovėse. TRILAX centro Helsinkyje, Suomijoje, planas artėja prie pabaigos. ISVA dabar sukaupė žinių iš daugiau nei 20 000 valandų VA įrangos naudojimo nuo pirmųjų eksperimentų pradžios devintojo dešimtmečio pradžioje. Terapiniai darbo TRILAX centruose rezultatai rodo, kad galima tikėtis, kad terapijos seanso poveikis dar kurį laiką (dėl daugelio kintamųjų dar nenustatytas) išliks ir pasibaigus seansui. Poveikio trukmė gali būti nuo kelių valandų iki kelių savaičių, priklausomai nuo paciento būklės, o lėtinių ligų gijimo įrodymų nėra. Poveikis yra paliatyvus ir gali labai palengvinti žmogaus savijautą, tačiau pagrindinės ligos eiga greičiausiai nepasikeis.
Straipsnyje pateikiami VA panaudojimo įvairiose šalyse (Norvegijoje, Danijoje, Suomijoj, Anglijoje, Vokietijoje, Estijoje) ir jų klinikose.
VibroAkustinė terapija gali pasirodyti kaip profesionalus muzikos terapijos iššūkis. Empiriniai duomenys yra dideli, o gauti rezultatai gali būti visiškai nauja sritis muzikos terapijos srityje. Ši darbo sritis bus atvira ir kitų profesijų atstovams, tačiau specialus muzikos terapeutų pasirengimas ir įgūdžiai leis jiems dirbti su muzikinių programų, skirtų VA terapijai, konstravimu ir gamyba, ko negali atlikti neapmokyti asmenys. Vieną dieną visai netolimoje ateityje gali atsirasti VibroAcoustic terapijos klinikų „sonariumai“, kuriuos valdys kvalifikuoti muzikos terapeutai, kurie ištobulins programas ir apmokys/prižiūrės asistentus atlikti didžiąją su pacientais darbo dalį. „Sonariumai“ galės pasiūlyti fizinio, emocinio ir psichinio streso gydymą – gydymą, kuris tampa skirtingų terapijos sričių sąsaja.
- Effects of vibroacoustic therapy on clinical and non-clinical populations. Anthony Lewis Wigram. Thesis submitted for the degree of doctor of philosophy
Nuoroda: http://vibroacoustic.org/FrequencyInfo/Research%20Articles/Wigram.Vat.Thesis.pdf
Vibroakustiniai ir vibrotaktiliniai prietaisai, perduodantys garsą kaip vibraciją į kūną išsivystė per pastaruosius 15 metų ir apie juos buvo pranešta, kad jie atpalaiduoja raumenis ir sumažina raumenų tonusą, kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį.
Vibroakustinė (VA) terapija naudojama klinikiniame gydyme ir apima stimulą, kuris yra raminančios muzikos ir pulsuojančių, sinusoidinių žemo dažnio tonų derinys nuo 20 Hz iki 70 Hz, kurie skleidžiami per lovą arba kėdę su dideliais garsiakalbiais.
Yra nedaug įrodymų, patvirtinančių VA terapijos veiksmingumą klinikinėje praktikoje, situacijos, kuriose jis naudojamas. Šiame darbe atliktais tyrimais buvo tiriamas klinikinis poveikis VA terapijos ir stimulo elementų poveikis neklinikiniams tiriamiesiems.
Vienas tyrimas buvo atliktas su 10 suaugusiųjų, turinčių negalią – padidėjusį raumenų tonusą ir spazmus ir jie paveikti aštuoniais skirtingais VA terapijos būdais, juos lyginant su panašiu skaičiumi atpalaiduojančios muzikos poveikiu. Po VA užfiksuotas žymiai didesnis judesių diapazonas, naudojant VA terapją nei tik su atpalaiduojančia muzika. Pokyčiuose reikšmingo skirtumo tarp kraujospūdžio ar širdies susitraukimų dažnio nenustatyta.
Kitame tyrime dešimt tiriamųjų buvo atsitiktinai atrinkti iš 27 grupės, ir kiekvienam tiriamajam buvo atlikti papildomi trys VA terapijos tyrimai (B sąlyga) ir trys gydymo placebu tyrimai (C sąlyga). Matavimai buvo atlikti tuo pačiu būdu kaip ir kituose bandymuose.
Tyrimuose buvo atrinkta dalyvauti 14 vyrų ir 13 moterų, gyvenančių didelėje psichikos negalių ligoninėje. Tiriamųjų amžius svyravo nuo 24 iki 68 metų, o jų funkcionavimo lygis svyravo nuo sunkios iki didelės negalios. Visi tiriamieji turėjo padidėjusį raumenų tonusą, kuris kiekvieną iš jų paveikė skirtingai. Kituose aprašytuose tyrimuose matavimais patvirtinta, kad VA terapija daro poveikį.
Išvada: Šiame darbe aprašyti eksperimentiniai tyrimai atskleidė svarbių naujų dalykų apie vibroakustinės terapijos taikymą kaip gydymo būdą. Nors kai kuriuose tyrimuose gauti prieštaringi rezultatai, tačiau naujesniuose tyrimuose vis daugėja įrodymų, patvirtinančių pačios VA terapijos, kaip atsipalaidavimo ir stimuliavimo metodo veiksmingumą, leidžiantį atitraukti pacientą nuo skausmo ir nuotaiką bloginančių dirgiklių, ir todėl eksperimentai su pacientais, ypač, turinčiais aukštą raumenų tonusą ir spazmus, pagrindžia VA efektyvumą, ką patvirtina ir kiti literatūros šaltiniai.
- Possible Mechanisms for the Effects of Sound Vibration on Human Health
Lee Bartel and Abdullah Mosabbir
Nuoroda: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34069792/
Šiame darbe pateikiama mokslinės literatūros apžvalga, skirta garso vibracijos poveikio žmonėms mechanizmams, įskaitant fiziologinius, neurologinius ir biocheminius. Dėmesys skiriamas žemo dažnio garsui (iki 250 Hz), įskaitant infragarsą (1–16 Hz). Aprašyti taikymo tipai ir apima viso kūno vibraciją, vibroakustiką ir lokalizuotos vibracijos pritaikymą.
Pagal atsako į vibraciją mechanizmus jie skirstomi į hemodinamines, neurologines ir raumenų bei skeleto sistemas. Pagrindiniai hemodinaminio poveikio mechanizmai, įskaitant endotelio ląstelių stimuliavimą ir vibroperkusija; neurologinio poveikio, įskaitant proteinkinazių aktyvavimą, nervų stimuliavimą, konkretus žvilgsnis į vibracinę analgeziją ir virpesių darną; raumenų ir kaulų sistemos poveikis įskaitant raumenų tempimo refleksą, kaulų ląstelių pirmtakų likimą, vibracijos poveikį kaulų kaulėjimui ir rezorbcijai ir anabolinis poveikis stuburui ir tarpslanksteliniams diskams. Kiekvienoje kategorijoje tyrime aprašyti klinikiniai pritaikymai. Išvadoje pabrėžiamas vibracinės medicinos sudėtingumas ir jos kompleksiškumas, todėl raginama atlikti konkrečius lyginamuosius tyrimus dėl vibracijos perdavimo tipo, kūno parametrų ir stimuliuojamų paviršių, specifinių dažnių ir intensyvumo poveikio, kas reikalauja didesnio tarpdisciplininio bendradarbiavimo ir dėmesio šiai krypčiai.
- An extended research of crossmodal correspondence between color and sound in psychology and cognitive ergonomics
Xiuwen Sun1, Xiaoling Li1, Lingyu Ji1, Feng Han1, Huifen Wang1, Yang Liu1,
Yao Chen1, Zhiyuan Lou1 and Zhuoyun Li
Nuoroda: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29507834/
Vibroakustinės terapijos metu, kartu su specialiai parengtais muzikiniais įrašais ir jų vibroakustiniu poveikiu naudojama ir chroma (spalvų) terapija, kai patalpa apšviečiama ir pacientas jaučia atitinkamai su muzika sinchroniškai besikeičiantį patalpos (ekrano, sferos ) spalvinį foną. Tokiu būdu padidinamas bendras terapinis efektas, kuris detaliai aprašomas monografijoje “Light Therapies. A Complete Guide to the Healing Power of Light” Anadi Martel (https://light-therapies.com/ )
Šioje publikacijoje bandoma surasti garso priklausomybę nuo spalvos spektro ir atvirkščiai.
1 eksperimentu įvertinome kiekvienos garsų ir spalvų savybės asociacijas.
Dvidešimt garsų su penkiomis jo savybėmis (aukštis, šiurkštumas, aštrumas, tempas ir nenuoseklumas), kiekvienas skyrėsi keturiais lygiais, buvo naudojami kaip garso dirgikliai kartu su skirtingų atspalvių, sodrumo ir ryškumo spalvomis. Rezultatas atskleidė, kad, be aukščio ir tempo, dar ir šiurkštumas bei aštrumas labiausiai įtakojo sąveiką tarp garso ir spalvų.
2 eksperimente buvo siekiama įvertinti, ar yra sąsajų tarp garsų atributų ir spalvų savybių, ir ar tai gali pagerinti dalyvių efektyvumą atliekant pažintines užduotis.
Dalyviai buvo skirstomi į dvi grupes (suderinamą ir nesuderinamą). Kiekviename tyrime dalyviai turėjo įvertinti, ar pateikta spalva gali būti tinkamai susieta su garso dirgikliu. Rezultatas atskleidė, kad dalyviai reagavo greičiau ir tiksliau spalva su garsu suderinto poveikio grupėje.
1 ir 2 eksperimento rezultatai rodo, kad egzistuoja tvirtas kryžminis ryšys ir atitikimas tarp garso ir spalvos atributų, kuris turi stiprią įtaką pažinimo užduotims. Eksperimento rezultatai patvirtina, kad kognityvinės reakcijos į spalvą ar garsą turi įtakos kaip garsas ir spalvos atititinka. Žmonės reaguoja į aukštą (arba žemą) toną daug greičiau ir tiksliau, kai tai pateikiama atitinkama spalva (kartu su raudona / šviesiai pilka (arba mėlyna / tamsiai pilka).
Mūsų išvados pabrėžia garsų ir spalvų atitikimo egzistavimą psichologijoje ir įtakoja pažinimo užduočių rezultatus.
Kitos publikacijos apie Vibroakustinės terapijos įtaką kūno ląstelėms, fizinei ir psichologinei savijautai ir atskiriems organams:
- A Critical Analysis of Chromotherapy and Its Scientific Evolution. Samina T. Yousuf Azeemi and S. Mohsin Raza
- SOCIOCULTURAL CONTEXT OF BODY DISSATISFACTION AND POSSIBILITIES OF VIBROACOUSTIC THERAPY IN DIMINISHING BODY DISSATISFACTION. Abstract. EHA RÜÜTEL
Nuoroda: https://www.digar.ee/arhiiv/en/books/44534
- МАТЕМАТИЧЕСКАЯ МОДЕЛЬ ПОГЛОЩЕНИЯ ЗВУКА ЛЁГКИМИ ПРИ АКУСТИЧЕСКОЙ СТИМУЛЯЦИИ ДЫХАТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ
А.В.Богомолов*,С.П.Драган**,Г.Г.Ерофеев
Nuoroda: https://journals.eco-vector.com/0869-5652/article/view/15404/ru_RU
- The Effect of Low-Magnitude Low-Frequency Vibrations (LMLF) on Osteogenic Differentiation Potential of Human Adipose Derived Mesenchymal Stem Cells
MONIKA MARE˛DZIAK,1 DANIEL LEWANDOWSKI,2 KRZYSZTOF A. TOMASZEWSKI,3 KRZYSZTOF KUBIAK,1 and KRZSZTOF MARYCZ
- Rehabilitation Program Combined with Local Vibroacoustics Improves Psychophysiological Conditions in Patients with ACL Reconstruction. Jung-Min Park 1, Sihwa Park 1 and Yong-Seok Jee
Nuoroda: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6843143/
Publikacijose aprašytų tyrimų metodikos ir vykdymo ypatybės, kurios galėjo daryti įtaką duomenų kokybei bei matuojamos paslaugos poveikio rodikliai, vertinant Vibroakustinės muzikos terapijos paslaugą yra išsamiai aprašyti originaliose publikacijose.
Remiantis tyrimų rezultatais, galime apibendrinti bei argumentuoti mūsų vykdomos Vibroakustinės muzikos terapijos (VMT) paslaugos poveikį sekančiai:
- “klasikinę” muzikos ir garso (taip pat ir su vibraciniais elementais) terapiją galima laikyti labai sena sveikatinimo kryptimi, kuri siekia net 40 tūkst. metų, kai žmonija pradėjo šokti, dainuoti ar muzikuoti primityviais instrumentais, siekiant gydyti medžioklėse ar genčių kovose patirtas traumas, bet šiuolaikinės vibroakustinės terapijos, kaip gydomosios priemonės, istoriją priimta skaičiuoti tik nuo 1989m, kai Olav Skille publikavo pirmuosius mokslinius tyrimus su ligoniais. Ši kryptis yra vystoma įvairiose šalyse ir reikalauja tolimesnio medikų, technologų, mokslininkų bendradarbiavimo.
- Analogiškos žemų dažnių garso techninės priemonės seniai naudojamos koncertų, žaidynių metu, automobiliuose, namų kine, todėl pavojus yra minimalus, ne didesnis, nei naudojant kitą elektrinę įrangą.
- Vibroakustinė muzikos terapija – viena iš efektyviausių streso mažinimo, nusiraminimo, relaksacijos priemonių, todėl priskirtina prie meno terapijos krypties. Ji gali padėti daugelio ligų simptomų mažinimui, naudojant specifinius dažnius, atitinkamas muzikos kompozicijas, parenkant dozavimą, naudojant kūno parametrų kontrolės/matavimo prietaisus.
- Mūsų studijoje vykdomi individualūs gilaus atsipalaidavimo, relaksacijos ir meditacijos seansai, panašūs į įvairių kitų atsipalaidavimo technikų (jogos, kvėpavimo, gongų, ciguno, povandeninio masažo ir pan.) seansus, orientuoti į streso paveikto žmogaus savijautos pagerinimą.
- Mes nepretenduojame į ligų gydymą, todėl manome, kad šią terapiją galėtų atlikti meninį išsilavinimą turintis, empatiškas, išmanantis muzikos, meno, estetikos principus žmogus, padedant profesionaliam garso technikui, nes procedūrai naudojami ne tik garso, bet ir įvairūs “jaukios aplinkos elementai”: šviesa, spalvos, interjero detalės, erdvinės vizualizacijos ir kt..
- VAT (gydymo) VMT (terapiniai) seansai yra atliekami tiek SPA salonuose, tiek ir klinikose Švedijoje, Suomijoje, JAV, Britanijoje, Lenkijoje ir Estijoje https://www.healbed.com/:
- Procedūras derėtų atlikti laikantis visų higienos ir atsargumo priemonių: išsamus pokalbis, anketavimas (siekiant nustatyti paslėptas ligas), pažintinis seansas, paslaugos draudimas, kontroliuojama patalpos temperatūra ir drėgmė ir kt.
- Manome, kad ši paslauga geriau būtų atliekama privačioje, tam pritaikytoje jaukioje erdvėje, sudarant sąlygas klientui labiau atsipalaiduoti, nekeliant papildomo streso, palaikant asmeninį ryšį su terapeutu, užtikrinant jo konfidencialumą. Tai yra psichologiškai svarbu, siekiant kuo geresnio terapinio rezultato.
Rimvydas ir Jolanta Velykiai